Satılık Tescilli Markalar

Satılık Tescilli Markalar

Satılık Tescilli Markalar;  Bir ticari markayı açık artırma yoluyla satmak mantıklı gelebilir. Ticari marka, sanat eseri veya antika gibi benzersiz bir öğedir, öyleyse neden bu tür ürünlerle aynı şekilde satılmasın?

Ancak müzayedede sadece bazı sanat eserleri ve antikalar satılmaktadır. Çoğu galerilerde ve perakende mağazalarında sabit fiyatlarla satılmaktadır. Müzayedelerde satılanlar, değerleri dar bir meraklı grubu tarafından tahmin edilen nadir koleksiyon parçalarıdır.

Ticari markalar koleksiyoncu öğeleri değildir; onlar ticari varlıklardır. Ve her biri benzersiz olsa da, ünlü bir işletmeye bağlı değilse, binlerce diğer ticari markayla büyük ölçüde birleştirilebilir. Antikalar ve sanat eserlerinde olduğu gibi, belki de tüm tescilli ticari markaların %0,01’i, satışa sunulduklarında tüm dikkatleri üzerine çekecek veya manşetlere çıkacak kadar değerlidir.

Ticari Marka Satışının Piyasa Matematiği

Satılık ticari marka listelediğinizde, onun bir koleksiyoncu, hatta bir spekülatör tarafından alınacağını ummazsınız. Ticari marka satın almak isteyenler, işletmeleri için tescilli ticari markalara ihtiyaç duyan kişilerdir. Genellikle ya yeni bir iş kuruyorlar ve riskten kaçınmak ve zamandan tasarruf etmek istiyorlar ya da mevcut bir işleri var ve bir ticari marka çakışması nedeniyle adlarını hızla değiştirmeleri gerekiyor.

Bu potansiyel alıcılar, mükemmel ticari markanın ortaya çıkmasını bekleyerek aylarca veya yıllarca ticari marka pazarlarını izlemiyorlar. Yeni bir marka adına acilen ihtiyaçları var ve ticari markalara göz atma ve satın alma pencereleri muhtemelen birkaç gün ile iki ay arasında sürecek.

Bu, ticari markanızı iki hafta, hatta iki ay boyunca açık artırmada listelerseniz, potansiyel pazarınızın çok küçük bir kısmına ulaşıyorsunuz demektir. Ticari markanızı belirsiz bir süre için listelerseniz ve mükemmel alıcının, ticari markanıza tam liste fiyatından ihtiyaç duyduğu bir durumda kendilerini bulmasını beklerseniz, satış fiyatınızı en üst düzeye çıkarma olasılığınız çok daha yüksektir.

Sizde bugün ticari markanızı web sitemizde yayınlayarak en hızlı şekilde alıcılara ulaşabilirsiniz. Daha fazla detaylı bilgi için bizimle iletişime geçin.